Fragmenty z mojego życia

Wpisy

 • czwartek, 12 września 2013
  • Speed Of Dark

   Ech, dawno mnie tu nie było ... Ale cóż, lato, wakacje i absolutny brak czasu. 

   Ale już jestem, ostatnio dużo się dzieje w muzyce - super, jesień zapowiada się naprawdę imponująco. 

   Na początek Speed Of Dark - świeżutkie i niezwykle inspirujące!

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   adamn_84
   Czas publikacji:
   czwartek, 12 września 2013 21:40
 • czwartek, 02 maja 2013
 • poniedziałek, 29 kwietnia 2013
 • czwartek, 25 kwietnia 2013
 • niedziela, 21 kwietnia 2013
  • Another Day In Paradise


   Początek roku '90, słoneczny kwiecień - miałem wtedy prawie 6 lat. Mieszkaliśmy na wsi, rodzice prowadzili gospodarstwo, pamiętam, że trwały przygotowania do sadzenia ziemniaków. Pamiętam ich zapach - wykopane po zimie, niektóre już kiełkujące. Pogoda była wyjątkowa, ciepło, jakieś 18 stopni C. Budziło się życie...


   Pracując, słuchaliśmy muzyki. Dla mnie były to wyjątkowe chwile. Otwieraliśmy okno w pokoju , wystawialiśmy magnetofon na parapet i włączaliśmy radio albo kasety przegrywane od kuzyna, który był autorytetem w dziedzinie muzyki i miał ze 200 kaset, była to największa kolekcja w okolicy - pamiętam : Bananarama, Pet Shop Boys, Roxette ... Eh, wszyscy do niego przyjeżdżali, żeby przegrywać muzykę na kasety, bo on jako jeden z niewielu miał magnetofon dwukasetowy! Nie mówiąc już o tym, że w soboty robił dyskoteki w garażu. Niewątpliwie był to gość nieprzeciętny, nawet można by powiedzieć, że kozak!


   Piosenka, która przenosi mnie w te czasy, to wtedy bardzo duży hit na całym świecie. "Another Day in Paradise". Nie wiedziałem o czym mówi tekst, ale po nastroju muzyki czułem, że dotyczy czegoś ważnego. Zapadła mi w pamięć, śpiewałem ją w drodze do przedszkola i dzisiaj również lubię do niej wracać. Choć minęły 23 lata, to ja wciąż pamiętam zapach wykopanych ziemniaków, słoneczny kwiecień i magnetofon YOKO, na który mama wtedy wydała kupę kasy.   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   adamn_84
   Czas publikacji:
   niedziela, 21 kwietnia 2013 17:26
 • niedziela, 14 kwietnia 2013
  • Ostatni

   Kondycja polskiego radia jest według mnie słaba. Gdybym radio, szczególnie te najbardziej popularne stacje potraktował jako źródło wiedzy o muzyce, to byłoby naprawdę cienko. Krótko mówiąc nie ma czego posłuchać. Czasami jestem zmuszony żeby słuchać Radia Zet czy RMF i widzę, że mimo upływu lat tam ciągle puszczają te same, ograne kawałki. Ostatnio mój kolega z pracy tylko utwierdził mnie w przekonaniu mówiąc, że pracując na nocki zna już całą playlistę Zetki i bezbłędnie strzela tytułami, co będzie następne...

   To mówi samo za siebie. Nie dzieje się nic, stacje o ogólnokrajowym zasięgu po prostu nie dbają o swych słuchaczy. Słuchając Zetki można stwierdzić, że w muzyce w Polsce i na świecie nic się nie dzieje, skoro znaczną część czasu antenowego zajmują hity z lat 20 i 30 lat, niekiedy przerywane średniej klasy nowościami muzyki pop.

   Jest mi z tego powodu źle. Uwielbiam muzykę, chce poznawać nowych artystów, ale słuchając radia jest to niemożliwe. Współczuję młodym muzykom, którzy są świetni, ale nie mają w ogóle szansy zaistnieć w świadomości polskich słuchaczy. 

   Przykład?

   Jest ich naprawdę wiele, jednak przywołam przy tej okazji chociaż jedno nazwisko - Joanna Kondrat. Tak naprawdę powinniśmy znać ją wszyscy, przecież jest ubiegłoroczną laureatką nagrody im. Anny Jantar w Opolu. Wydała płytę, świetnie wygląda, jej interpretacja piosenki "Ostatni" zachwyca. Dla mnie to materiał na muzyczną gwiazdę, taką prawdziwą śpiewającą, jednak nieuzasadniony brak zainteresowania ze strony znaczących mediów robi swoje. 

   Myślę, że nie wszystko stracone. Joanna ma swoich odbiorców, robi muzykę z klasą i poradzi sobie bez wielkiego rozgłosu.
    

   "Ostatni" w wykonaniu Joanny Kondrat.

    

    

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Ostatni”
   Tagi:
   Autor(ka):
   adamn_84
   Czas publikacji:
   niedziela, 14 kwietnia 2013 18:34
  • You Know Me Better

   Takiej muzyki mogę słuchać bez końca. Wyjątkowy styl i ogromny talent. Z niecierpliwością czekam nową płytę Roisin. 

    

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   adamn_84
   Czas publikacji:
   niedziela, 14 kwietnia 2013 13:20
 • wtorek, 09 kwietnia 2013

Kanał informacyjny